+420 603 590 978

Můj rok s koňmi

Můj rok s koňmi

Prostřednictvím koní nahlédne čtenář do podstatné části života známého českého herce Václava Vydry.

Barevná publikace není zdaleka jen reprezentativní fotografickou knihou, ale díky textům Václava Vydry, který velmi lidsky popisuje své pocity, zkušenosti, chyby a dílčí prozření na dráze jezdce a posléze chovatele, se stane i velmi cenným zdrojem informací a souhrnem autorových osobních poznatků v oblasti komunikace s koněm. Kniha tak může rozptýlit mnohé nejasnosti a pochyby a odpovědět na řadu otázek, které denně staví jezdcům a chovatelům do cesty praxe.

Prostřednictvím knihy se čtenář též stane například účastníkem parforsního honu či Hubertovy jízdy, nebo Memoriálu generála Custera, který je každoročně pořádán na Hněvšíně nedaleko slapské přehrady.

Kniha podává důkaz o tom, že svět koní není pro Václava Vydru jen kratochvílí celebrity, ale jeho druhou přirozeností. Slavný herec se stává ve světě koní bezesporu osobností, která je známá svou vstřícností k méně konvenčním metodám chovu a vlastním hledačstvím všeho, co koním skutečně prospívá. Sympatické je i jeho určité rebelantství v jezdeckém sportu, kde – třeba i za cenu diskvalifikace – přesvědčuje veřejnost, že například parkur se dá jezdit na  provazové ohlávce nebo i bez ní.

Druhým členem tvůrčího tandemu je renomovaný opavský fotograf Dalibor Gregor, který Václava Vydru sledoval po celý rok při jeho práci s koňmi a vytvořil kolekci vypovídajících a zároveň umělecky hodnotných fotografií.

Váz., formát 220 x 220 mm, 120 stran

Texty: čeština

Vydal: Nakladatelství Růže

Foto: Dalibor Gregor

Text: Václav Vydra