+420 603 590 978

NOVINKY V ROCE 2020

NOVINKY V ROCE 2020

MÁME HŘÍBĚ – průvodce životem hříběte http://eshop.foto-gregor.com/k58-mame-hribe-pruvodce-zivotem-hribete.html

Publikace z nakladatelství Ing. Dalibora Gregora nabízí odborné i laické veřejnosti dlouholeté zkušenosti pana MVDr. Františka Horníka a paní Bohunky Rosůlkové v oblasti péče o hříbata, a to od porodu až po odstav hříbat. V publikaci jsou osvětleny nároky kladené na chovatele koní spojené s přípravou na porod hříběte, samotný porod, kontrolu narozeného hříběte, výživu hříbat, nemoci hříbat, označení hříbat a mnoho dalších.

Jedním z největších přínosů publikace je nabídnutí pomocné ruky začátečníkům i zkušeným chovatelům koní v péči o hříbata.

V2, formát 165 x 235 mm, 96 stran

Texty: čeština

Vydal: foto & nakladatelství: Ing. Dalibor Gregor

Text: MVDr. František Horník, Bohunka Rosůlková

FOTO: Ing. Dalibor Gregor

Zemský hřebčinec Písek s.p.o. http://eshop.foto-gregor.com/k57-zemsky-hrebcinec-pisek-s-p-o-.html

Originální celobarevná kniha pojednávající o historii, přeměnách, slávě a skvělé přítomnosti Zemského hřebčince Písek v průběhu jeho existence. Prostřednictvím textů Ing. Hany Štěrbové, Ph.D. a fotografií Ing. Dalibora Gregora si čtenáři připomenou unikátnosti tohoto zařízení a ušlechtilost koní v něm chovaného.

Lidé, kteří zde pracují, jsou jedni z mála, kteří ovládají celý soubor dovedností spojených nejen s ježděním jako takovým, ale zejména s obsedáním a otahováním mladých koní a způsoby zacházení spjaté s prací s chladnokrevníky. Zkušenosti a poznatky týkající se chovu a zacházení s koňmi se v ZH Písek předávají dodnes.

Kniha vychází v edici „Do kapsy“ a je vhodným dárkem k slavnostním příležitostem.

Váz., formát 110 x 135 mm, 72 stran

Texty: čeština a angličtina

Vydal: foto & nakladatelství Dalibor Gregor

TEXT: Ing. Hany Štěrbové, Ph.D.

FOTO: Ing. Dalibor Gregor

HŘEBČÍN LIPICA http://eshop.foto-gregor.com/k56-hrebcin-lipica.html

Celobarevná fotografická publikace zavede čtenáře do malebné krajiny slovinského Krasu poseté nízkými křovinami, borovicovými lesy a pěstěnými vinicemi, kde jsou cesty lemovány alejemi a kde leží ve stínu staletých lip hřebčín Lipica.

Prostřednictvím fotografií a čtyřjazyčných textů – slovinština, angličtina, němčina a čeština –Ing. Dalibora Gregora se čtenáři seznámí s touto kulturní památkou evropského i světového významu, která již po více než čtyři staletí je symbolem tradičního chovu a šlechtění čistokrevných koní a je považována za kolébku lipicánů, před nimiž se kdysi klaněli vládcové a které dodnes obdivují milovníci koní po celém světě. Krása, elegance, síla a hrdost bílých koní každoročně přitahuje do hřebčína v Lipici tisíce návštěvníků, kteří se pak dělí o své dojmy z krásy Slovinska po celém světě.

Kniha je vydána u příležitosti výročí 440 let založení hřebčína Lipica.

Kniha vychází v edici „Do kapsy“ a je vhodným dárkem k slavnostním příležitostem.

Váz., formát 110 x 135 mm, 80 stran

Texty: – slovinština, angličtina, němčina a čeština

Vydal: foto & nakladatelství Dalibor Gregor

FOTO / TEXT: Ing. Dalibor Gregor

Sedmý kůň http://eshop.foto-gregor.com/k55-sedmy-kun.html

Román autorky MVDr. Olgy Chytkové vypráví příběh čtrnáctileté Týny, které se po rozchodu rodičů zhroutil svět. Nechápe, proč se najednou rodiče k sobě chovají tak necitlivě. Nerozumí nové situaci v rodině a stále víc se uzavírá sama do sebe. Vyjít s matkou, která už nemá co jí nabídnout, je stále obtížnější. Vše ale změní dopis od dědečka, který koupil farmu se šesti koňmi. Naděje na prázdniny snů vrací Týnu zpět do života!

Týna pobídla Sama do cvalu, stoupla si do třmenů a nechala se vézt k modravému okraji lesa. Poprvé ve svém životě jela na koni sama! Vidět ji Hubert nebo máma, dostala by co proto. Jenže ani Hubert, ani máma tady nebyli. Jen ona a Samson. Hnali se s větrem o závod a Týna cítila, jak se pod ní to obrovské tělo natahuje a zase smršťuje v pravidelném rytmu, vnímala tu obrovskou sílu probuzenou touhou po volnosti a běhu. Nelámala si hlavu starostí, jak se jí podaří Sama zastavit. Tak nějak podvědomě cítila, že až přijde čas, udělá to sám.

Formát 165 x 230 mm, 164 stran

Texty: čeština

Vydal: foto & nakladatelství: Ing Dalibor Gregor

FOTO: Ing. Dalibor Gregor

TEXT: MVDr. Olga Chytková