+420 603 590 978

Soutěž o nejkrásnější dětské obrázky hříbat a koní na téma „Veselá hříbata“

Soutěž o nejkrásnější dětské obrázky hříbat a koní na téma „Veselá hříbata“

V rámci mezinárodního projektu KONĚ DĚTEM, byla vyhlášena soutěž o nejkrásnější dětské obrázky hříbat a koní na téma „Veselá hříbata“. Soutěž byla cíleně určena pro děti českých krajanů žijících v Chorvatské republice a pro děti vybraných základních škol Statutárního města Opavy. Způsob vypracování obrázků byla kresba a malba. Do soutěže se mohly přihlásit děti ve věku od 6 do 15 let, které byly rozděleny do tří věkových kategorií.

Některé obrázky dětí byly vyobrazeny v nové celobarevné fotografické knize „Koník Toník a jeho kamarádi“ plné humorných fotografií hříbat, které pořídil fotograf Dalibor Gregor a texty doplnil pan Václav Bárta, kterého děti znají z knih a písniček a jako autora textu známé písničky „Princezna ze mlejna“ ze stejnojmenné filmové pohádky.

Nejlepší obrázky, které vybraly jednotlivé odborné poroty z České republiky a z Chorvatské republiky, byly vystaveny a prezentovány na výstavách v České republice a v Chorvatské republice 

V České republice byly obrázky vystaveny v prostorách areálu U vodníka Slámy v Háji ve Slezsku a v Opavě. Výstavu navštívil i známý český herec a milovník koní pan Václav Vydra a divadelní herec, dabér, moderátor, zpěvák a člen skupiny Hamleti pan Jakub Wehrenberg. Děti při malování koní podpořila svou účastí Mgr. Monika Žídková, Miss České republiky 1995 a Miss Europe 1995. Výstavu si prohlédl a velmi kladně zhodnotil pan Václav Bárta, český režisér, autor, dramatik, básník, scénárista, zpěvák a skladatel.

Dne 26. 10. 2013, u příležitosti 90. výročí založení české školy v Záhřebu, proběhlo milé setkání fotografa Dalibora Gregora s dětmi a rodiči českých krajanů v Chorvatské republice v prostorách České besedy v Záhřebu. Vítězové nejlepších obrázků obdrželi knihy o koních od fotografa Dalibora Gregora a zúčastnili se jednodenního fotografického kurzu na téma „Jak se fotí koně“.

Školy, které se zapojily v rámci projektu KONĚ DĚTEM do soutěže o nejkrásnější dětské obrázky hříbat a koní na téma „Veselá hříbata“

– Česká doplňovací škola České besedy Záhřeb, Záhřeb, Chorvatská republika

– Česká základní škola J. A. Komenského, Daruvar, Chorvatská republika

– Česká základní škola Josefa Růžičky, Končanica, Chorvatská republika

– ZŠ Podmurvice, Rijeka, Chorvatská republika

– ZŠ San Niccolò, Rijeka, Chorvatská republika

– Základní umělecká škola, Opava, Solná 8, příspěvková organizace, Česká republika

– ZŠ T. G. Masaryka Opava, Riegrova 13, příspěvková organizace, Česká republika

– Základní škola Opava, Boženy Němcové 2, příspěvková organizace, Česká republika

– Základní škola Opava, Vrchní 19, příspěvková organizace, Česká republika